Slané

Polentový cheesecake se špenátem

1. května 2017 v 12:12
Nemáte rádi sladké? Nebo jen chcete upéct někomu k narozeninám něco neobvyklého...? Tak tohle je ta správná volba:D Dort můžete jíst studený, ale myslím, že by byl lepší teplý:) Žádný SUCHÝ dort se spoustou cukru a tuku! Fuj, ty nechutnají mně, ani mamce:D Pokud vaše mamka miluje mokré věci tak jako moje, tak ho určitě vyzkoušejte:) Gratulace ale lépe před konzumací, po něm pusu raději nikomu nedávejte:D

Fazolové noky z pečené mrkve s rajčatovou omáčkou

27. srpna 2016 v 8:57
Noky, noky a další noky!:D Noků není nikdy dost, takže další recept - tentokrát zcela z vlastní hlavy, pečené fazolové noky. Z těsta však nemusíte lžičkou tvarovat přímo noky, můžete z něj udělat například kuličky nebo třeba karbenátky:) Podávejte je jako přílohu k masu nebo s nějakým sýrem (např. mozzarellou), ale výborné jsou i studené na svačinu jen tak s omáčkou a nebo nějakým dipem.;) Tento recept není asi jedním z nejjednodušších na přípravu, takže ho zkuste v případě, že nikam nespěcháte:D.

Bramborovo-špenátové gnocchi

23. srpna 2016 v 13:45
Po slibu, který jsem dala přicházím s receptem na vynikající špenátové gnocchi:) (Tak brzy byste to asi nečekali, co?:D) Tentokrát je v těstě i vajíčko a brambory, které jsou ale cítit jen trochu, spíše je přebíjí chuť mouky, ale to asi u většiny noků a knedlíků.. Udělala jsem tu chybu, že jsem špenát zapomněla vymačkat, takže bylo potřeba použít více mouky:D Achjo, když člověk spěchá.. a to jsem dnes vstávala ve 4, no. :D Raději přejděme na recept..

Gnocchi z ricotty a červené řepy

22. srpna 2016 v 13:20
Proč i do přílohy přílohy nepřidat bílkoviny a zeleninu? Poslední dobou mě noky nějak chytly, baví mě je tvarovat a pak sledovat, jak se samy pěkně zvedají nad hladinu:D Tyto noky mě dost překvapily tím, že jsem nemusela použít tolik mouky (méně nebo stejně mouky jako ricotty) a že jsou výborné i drží bez vajíčka. A ta barva! Určitě vyzkoušejte, já se těším, až zkusím třeba špenátové.PřekvapenýS vyplazeným jazykem

Cuketové placičky s česnekovým dipem

21. srpna 2016 v 7:51
Další skvělý a superzdravý recept v případě, že milujete cuketu a nevíte, co z ní zrovna udělat. Placičky z cukety už zná asi většina, ale pokud ne nebo jste se ještě nedokopali k tomu je vyzkoušet, rozhodně doporučuji!:) Placičky jsou opravdu výborné a s česnekovým dipem ještě lepší.S vyplazeným jazykem

Mrkvová roláda s vejci

13. srpna 2016 v 11:33
Už tu byl recept na řepovou roládu. Proč nezkusit podobnou slanou roládu, tentokrát ale z mrkve? Tento pokrm je vhodný, když nevíte, co udělat na večeři nebo když třeba čekáte návštěvu a nechce se vám vymýšlet něco složitého (ne, že by to bylo zrovna tak jednoduché, jako vyndat z ledničky máslo a šunku:D..) Určitě ale s touto roládou zabodujete svojí originalitou;)

Pohankové karbenátky s dýňovou kaší + chlebové kuličky

28. července 2016 v 20:44
Dýňová sezóna začíná a já přicházím s receptem na zdravé zeleninové placičky z mrkve, řepy a dýně s výbornou dýňovou kaší. Placičky, či karbenátky se dají určitě jíst i jen tak, a nebo posypané sýrem či s nějakým jogurtovým dipem. S dýňovou kaší jsou ale prostě delikatesa:)Slaný cuketový pizza koláč

27. července 2016 v 14:02
Jelikož jsem zjistila, že mám na blogu skoro jen samá sladká jídla, řekla jsem si, že s tím musím něco udělat. Vařím samozřejmě i slaná jídla, sladká moc nejím, ale nefotí se prostě tak dobře jako dezerty:D Pro většinu lidí jsou asi i méně atraktivní než právě sladká. Včera když si bratr už poněkolikáté pro něco šel do kuchyně (perníčky, meloun, sušenkový jogurt..) zeptala jsem se ho, proč si raději nenamaže chleba, když má hlad a jeho odpověď s divným tónem vyzněla, jako bych to snad nemyslela vážně: "Cože?!" Když jsem ale večer upekla tento poměrně zdravý (dobře, až na tu druhou klobásovou půlku:D) cuketový koláč, olizoval se stejně, jako já!

Špenátové palačinky

16. července 2016 v 16:39
Kdo je milovníkem špenátu, tak si tyto palačinky, které dělám už poněkolikáté a nikdy nezklamou, zamiluje tak stejně, jako já! Od normálních palačinek se liší tím, že je špenát uvnitř i v těstě. Chuť palačinek lze vylepšit přidáním sýru (eidam, balkánský sýr), šunky, či kousky nějaké ryby. Palačinky jsou výborné jak studené, tak teplé a skvěle se hodí třeba na svačinu či večeři.

Sýrová roláda z červené řepy

11. února 2016 v 20:03
Ano, opět řepa:D Tentokrát je to roláda, která je díky řepě neuvěřitelně vláčná. Komu by mokrost vadila, může přidat více mouky. Na recept jsem narazila na labužníkovi, ale trochu si ho upravila. Místo taveného sýru a pomazánkového másla jsem použila ricottu, tučný tvaroh a trochu tvarohu měkkého s nízkým obsahem tuku. V receptu jsem však napsala tvaroh polotučný, ale můžete samozřejmě použít jakýkoli jiný, nebo třeba žervé.

Tip pro hubnoucí: Místo 30% eidamu lze použít 20%, či madeland fitness s pouhými 10% tuku. Jedno vajíčko nahradit 2 bílky, na náplň použít tvaroh odtučněný (ale jen v případě, že jste zrovna ten typ, komu chutná, jinak nedoporučuju:D:)

 
 

Reklama