Únor 2016

Sýrová roláda z červené řepy

11. února 2016 v 20:03 Slané
Ano, opět řepa:D Tentokrát je to roláda, která je díky řepě neuvěřitelně vláčná. Komu by mokrost vadila, může přidat více mouky. Na recept jsem narazila na labužníkovi, ale trochu si ho upravila. Místo taveného sýru a pomazánkového másla jsem použila ricottu, tučný tvaroh a trochu tvarohu měkkého s nízkým obsahem tuku. V receptu jsem však napsala tvaroh polotučný, ale můžete samozřejmě použít jakýkoli jiný, nebo třeba žervé.

Tip pro hubnoucí: Místo 30% eidamu lze použít 20%, či madeland fitness s pouhými 10% tuku. Jedno vajíčko nahradit 2 bílky, na náplň použít tvaroh odtučněný (ale jen v případě, že jste zrovna ten typ, komu chutná, jinak nedoporučuju:D:)


7 netradičních způsobů, jak se udržet v kondici

10. února 2016 v 15:10 Hubnutí
Zde je několik praktických tipů, jak se udržet v kondici při činnostech, které už děláte a máte je rádi (nebo aspoň některé:D) a děláte je rádi. Článek jsem převzala od pestryjidelnicek.cz.


1) Zaskákejte si 15 minut na trampolíně. Rozproudíte krev a krásně zpevníte svaly na nohách a zadečku.

2) Přestaňte používat výtah, chozením po schodech posílíte stehenní partie. Vtipné je, že spalujete, i když jdete po schodech dolů.

3) Milujte se, ale zapomeňte na ležení na zádech. Čím více budete v sexu aktivní, tím více spálíte kalorií a nebude jich málo.

4) Přihlaste se na kurz tance, pokud nemáte čas, tančete doma. Fantazii se meze nekladou a krásně si zformujete celé tělo.

5) Uklízejte. Vysáváním nebo žehlením můžete za necelou hodinu spálit až 200 kalorií.

6) Nakupujte. Zkuste na vašich oblíbených nákupech zrychlit chůzi mezi jednotlivými obchůdky. Spálíte kalorie a stihnete si v kratším čase prohlédnout ještě více butiků.

7) Navštěvujte pravidelně saunu. Prohřejete kosti, relaxujete celé tělo a samozřejmě i vypotíte co je třeba.

A nechte se inspirovat - kdykoli se hýbete a děláte to rádi, využívejte dané činnosti na maximum ;)

Tvarohové noky z ovesných vloček

7. února 2016 v 9:52 Sladké
Tak tyhle noky mě vážně mile překvapily.. Člověk by neřekl, že z tak málo ingrediencí může vzniknout něco tak dobrého a zdravého. Určitě vyzkoušejte!:)


Palačinky z červené řepy

6. února 2016 v 16:27 Sladké
Zbyla mi červená řepa, a když jsem při pátrání na internetu narazila na řepové palačinky, řekla jsem si, že je musím prostě vyzkoušet! A výsledek dopadl na jedničku. Palačinky jsou jemné, nasládlé a v kombinaci s tvarohem, čokoládou a kokosem vynikající.


Budete potřebovat:

  • 1 předvařená červená řepa (150 g)
  • 600 ml mléka
  • 200 g celozrnné mouky
  • 3 vejce
  • špetka soli
  • něco na doslazení - agáve sirup, med, cukr (použila jsem 8 g sirupu z agáve)
Rozmixujte červenou řepu s trochou mléka nebo vejcem, přidejte ostatní ingredience a na kvalitní pánvi z obou stran opékejte palačinky. Z uvedeného množství jsem měla 16 tenkých palačinek. Potřela jsem je trochu oslazeným tvarohem (pokud nechcete sladit, nemusíte), posypala kokosem a polila rozpuštěnou směsí z nugetové čokolády, arašídového másla a trochy mléka. Mňam! Kombinace ale samozřejmě můžete střídat dle vaších chutí;)


1 palačinka (55 g) s uvedenými hodnotami: 273 kJ/65 kcal
bílkoviny: 3 g
sacharidy: 10 g
tuky: 1,5 g
vláknina: 1 g